Gastro Miasto – Browar Mieszczański ożyje na nowo

Przez kilka ostatnich lat na terenie klimatycznego Browaru Mieszczańskiego odbywały się jedynie okazjonalne imprezy foodtruckowe oraz niedzielny Bazar Smakoszy. 29 czerwca na Hubskiej zawita inna wydarzenie kulinarne, wprowadzające zupełnie nową jakość na wrocławskim rynku gastronomicznym. Gastro Miasto startuje już w weekend od 29 czerwca do 1 lipca, a planowanych jest w sumie siedem imprez, wraz z kończącą cały cykl pod koniec września.

Czym jest Gastro Miasto? To połączenie marketu jedzeniowego, miejsca do chilloutu i spędzania czasu w gronie rodziny, w trakcie którego swoje potrawy zaprezentuje 30 restauracji. Właśnie restauracje są jedną z nowinek, bo choć cały market odbywać się będzie w streetfoodowej konwencji, nie znajdziecie na nim znanych z podobnych imprez food trucków. Każda z restauracji przygotuje swoje popisowe dania, a jedno z nich ma być wydawane w mniejszej objętości oraz cenie, aby przybywający na Gastro Miasto goście mieli okazję skosztować jak największej ilości potraw w trakcie jednego dnia.

W trakcie każdego z trzech dni karmić będą uznani Szefowie Kuchni oraz restauracje, aby poziom serwowanych potraw był jak najwyższy. Spośród ogłoszonych do tej pory miejscówek, na Gastro Miasto pojawią się m.in. Yemsetu, SeaFood Bar&Market, Dim Sum Garden, Pici Pasta, KRASNOLÓD, El Gordito, Petits Fours, Raj Pstrąga, Mania Smaku, Korba, Krowarzywa czy Restauracja Wratislavia, co zapowiada dużo dobrego jedzenia, będącego co prawda motywem przewodnim wydarzenia, ale nie jedyną atrakcją.

Podczas Gastro Miasto Studio Kulinarne Browar Mieszczański przeprowadzi kilkanaście warsztatów – dla dzieciaków i dorosłych, z głośników poleci muzyka na żywo, a z baru popłyną litry dobrych trunków, przygotowywanych przez zawodowych barmanów. Wino dostarczy Viniversum, a herbaty Czas na herbatę. Na terenie Browaru pojawi się plaża, atrakcje dla dzieci, dużo miejsc siedzących i mnóstwo pozytywnej energii.

Gdzie: Browar Mieszczański

Kiedy: od 29 czerwca do 1 lipca

www: Gastro Miasto

FB: Gastro Miasto

Wydarzenie: Gastro Miasto – wielki start

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Pin It on Pinterest