Piwnica Świdnicka – zamknięta

Foto - Tripadvisor

Uznawana za najstarszą restaurację w Europie – jej otwarcie datowane jest na 1273 rok, Piwnica Świdnicka, została zamknięta na początku 2018 roku bez podawania przyczyny takiej sytuacji. Pracownicy z dnia na dzień zmuszeni zostali do poszukiwania nowych miejsc pracy, a właściciele do tej pory nie wydali oświadczenia na temat zamknięcia. Restauracja od lat kierowała swoją ofertę głównie w stronę odwiedzających stolicę Dolnego Śląska turystów zza zachodniej granicy. W ostatnim obowiązującym menu znajdowało się sporo potraw jednoznacznie kojarzonych z naszym krajem – pierogi, dania z grzybami, kaczka, schab czy wątróbka, ale także kilka inspirowanych kuchniami świata. Ostatni raz o Piwnicy Świdnickiej, niestety nie z powodu jedzenia, głośno było w 2013 roku, kiedy to głównie na łamach mediów odbywały się przepychanki o to, kto ma wynająć lokal. Sprawa zakończyła się przyznaniem praw do lokalu ówczesnemu najemcy, firmie Ryszarda Variselli.

Foto – Tripadvisor

www: Piwnica Świdnicka

Kiedy: styczeń 2018

2 Comments

  1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Z tego co wiem pracownicy nie dostali wynagrodzenia za ostatni miesiąc pracy, a byli najemcy (nie właściciele!) tłuką się między sobą. Jeden wielki przekręt.

  2. Taaa zamknięta po raz chyba setny na chwilę dla pozorów. Przecież każdy wie, że Varisella ma komorników i dobre układy w Psanepidzie więc nigdy się nie pozbędzie tego syfu… Jak tam brudasy z Piwnicy Świdnickiej!? Nadal nie ma ciepłej wody i karaluchy biegają po kuchni i na wydawce? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Pin It on Pinterest