Przybory kuchenneTOP Listy

12 najbardziej przydatnych narzędzi kuchennych – każdy domowy kucharz ich potrzebuje

12 najbardziej przydatnych narzędzi kuchennych – każdy domowy kucharz ich potrzebuje

Narzędzia i gadżety ułatwiają wykonanie każdego zadania. Jeśli chodzi o gotowanie, musisz zrobić przemyślane zakupy i wyposażyć się w najbardziej popularne przybory kuchenne.
Kuchnia powinna być wyposażona w nowoczesne narzędzia, które uczynią ją bardziej funkcjonalną i zaawansowaną. Wszystkie przybory kuchenne są niezbędne, ale używanie nowoczesnych, wielofunkcyjnych narzędzi pozwala zaoszczędzić wiele czasu i ułatwia wykonywanie codziennych czynności kuchennych.
Na tym blogu przedstawiamy listę nazw i zastosowań najlepszych przyborów kuchennych, które pomogą Ci zmodernizować kuchnię i zwiększyć twoje umiejętności gotowania.

12 najlepszych narzędzi kuchennych, które warto mieć w swojej kuchni

Przygotuj się na ulepszenie swojego gotowania dzięki najbardziej przydatnym narzędziom kuchennym. Oto 12 najlepszych narzędzi kuchennych i ich zastosowań, które ułatwią ci codzienne zadania w kuchni:

Blender ręczny

blender ręczny

Blender ręczny lub immersyjny to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi kuchennych, które pomoże ci zmiksować zupy, sosy lub kremy bezpośrednio w pojemnikach, zmniejszając tym samym liczbę naczyń do zmywania.

Szczypce kuchenne

Szczypce kuchenne

Szczypce kuchenne są jak rozszerzona wersja palców, które nie czują gorąca (ani zimna!). Dlatego przydają się do obracania gorących mięs, sięgania do piekarnika po pieczone potrawy i podawania gorących potraw na półmiskach bez poparzenia się.

Miarki i łyżki

Miarki i łyżki

Dzięki zestawowi kubków i łyżek będziesz mógł odmierzać płyny i substancje stałe, dzięki czemu będziesz mógł używać ich w odpowiednich ilościach i nie zepsujesz smaku.

Drewniane łyżki

Drewniane łyżki

Drewniane łyżki to niezbędny zestaw przyborów, który przydaje się do serwowania potraw i wyławiania jedzenia z wrzącej wody. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych alternatyw dla metalowych łyżek, ponieważ nie rysuje naczyń i jest nietoksyczna.

Patelnia All In One

Najlepsze narzędzie kuchenne, które zajmuje dużo czasu i miejsca, pozwala smażyć, gotować, gotować na parze i robić wiele innych rzeczy na jednej patelni. Wykonana jest z nieprzywierającego i nietoksycznego materiału, co czyni ją jednym z najlepszych narzędzi kuchennych.

Cedzaki siatkowe

Cedzaki siatkowe

Owoce i artykuły spożywcze nie będą się marnować, gdy w kuchni do czyszczenia i odcedzania używa się sitek. Poza tym, że są łatwe w użyciu, nie zajmują dodatkowej przestrzeni w miejscu przechowywania.

Dwustronna obieraczka

Dwustronna obieraczka

Istnieje wiele narzędzi do obierania owoców i warzyw. Najlepsza jest jednak obieraczka dwustronna, ponieważ podwójne ostrze zapewnia, że nie pozostanie żadna skórka, niezależnie od tego, czy obieramy owoce w górę, czy w dół.

Magnetyczne łyżki do mierzenia

Magnetyczne łyżki do mierzenia

Będziesz potrzebował tych łyżek, jeśli planujesz odmierzać substancje stałe i płynne. Właściwości magnetyczne pomogą Ci trzymać się przyborów, więc nie będziesz musiał ich szukać. Łyżki magnetyczne są zawsze ułożone razem, więc nie zgubisz żadnej.

Oznakowane słoiki wielokrotnego użytku

Oznakowane słoiki wielokrotnego użytku

Słoiki wielokrotnego użytku z etykietami mogą służyć do porządkowania kuchni i przechowywania produktów spożywczych, mikserów i innych przedmiotów. Słoiki możesz myć w każdej chwili, aby użyć ich ponownie, a jedzenie nie będzie się mieszać z etykietami.

Łopatka do ryb z długą rączką

Łopatka do ryb z długą rączką

W przeciwieństwie do nazwy, potrafi o wiele więcej niż przewracanie ryb. Możesz go używać do wielu zadań, takich jak przerzucanie potraw podczas grillowania, kopanie pod gorącym mięsem i wiele innych. Wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, dzięki czemu można nimi podawać jedzenie bezpośrednio z grilla na talerz.

Patelnia z powłoką nieprzywierającą

Patelnia z powłoką nieprzywierającą

Jedną z najważniejszych cech jedzenia jest smak; patelnie z powłoką nieprzywierającą pomogą Ci go zachować bez przypalania i przywierania potraw. Dzięki temu nie zmarnujesz żadnej części przygotowań. Zawsze wybieraj patelnie z powłoką ceramiczną, ponieważ nie są one szkodliwe dla zdrowia.

Rękawice kuchenne

Rękawice kuchenne

Rękawice kuchenne należą do kategorii narzędzi kuchennych, ponieważ chronią ręce przed poparzeniem i skaleczeniem podczas gotowania, siekania lub wykonywania innych ryzykownych czynności. Są jednym z niezbędnych narzędzi podczas gotowania, grillowania lub serwowania.

Udostępnij