Przybory kuchenne

Lidlomix SilverCrest Monsieur Cuisine Smart

Lidlomix SilverCrest Monsieur Cuisine Smart

5 grudnia 2022 roku Lidl ponownie wprowadza na rynek wielofunkcyjny robot kuchenny: Monsieur Cuisine Smart. Urządzenie to zastąpiło wprowadzony w 2019 roku Monsieur Cusine Connect.

Robot, który korzysta z aury swojego poprzednika, Monsieur Cuisine Connect

Wprowadzony na rynek po raz pierwszy latem 2019 roku robot kuchenny Monsieur Cuisine Connect firmy SilverCrest, dystrybuowany wyłącznie przez Lidla, wywołał gorączkę wokół wielofunkcyjnych robotów kuchennych. Niegdyś niedostępny, Monsieur Cuisine Connect w znacznym stopniu przyczynił się do uproszczenia dostępu do tych produktów dzięki bardziej przystępnym cenom. Model ten odniósł ogromny sukces na skalę krajową, ale od tego czasu pojawiły się dziesiątki „tanich” wielofunkcyjnych robotów kuchennych, których celem było zdetronizowanie niekwestionowanego lidera rynku.

Aby zachować pozycję lidera, producent chciał szybko wymienić swój flagowy produkt, aby zaoferować coraz więcej nowości i poprawić stosunek jakości do ceny robota. Ten model zachował cechy swojego poprzednika i przyczynił się do wzrostu sprzedaży producenta.

Zmiany estetyczne w Lidlomixie

Pod względem estetycznym Monsieur Cuisine Smart wygląda bardzo podobnie do Monsieur Cuisine Connect. Na przykład misa nadal znajduje się nad blokiem silnika. Jedyną zauważalną fizyczną różnicą są uchwyty, których jest teraz trzy. Na misie zamontowano centralny uchwyt, aby ułatwić obsługę misy, gdy jest pełna.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do Mister Cuisine Connect, z pewnością nie zauważyłeś powiększenia ekranu z 7 do 8 cali. Według producenta poprawiono szybkość reakcji ekranu. Ułatwiono nawigację po programach automatycznych lub przepisach. Zintegrowane filmy wideo bardzo pomagają w objaśnianiu każdego kroku przepisów.

Wbudowana waga Mister Cuisine Connect miała pewne opóźnienia. Inteligentna waga Monsieur Cuisine jest dokładna do 5 g i ma funkcję tarowania. Opóźnienia zostały poprawione dzięki szybszemu wyświetlaczowi. Konkurent Thermomix TM6 pozostaje najlepszy na rynku z dokładnością do grama.

Zmiany techniczne w robocie SilverCrest

Wewnątrz robota zmiany są bardziej interesujące. Rzeczywiście, producent zmienił swój egzemplarz i poprawił niektóre z głównych wad Monsieur Cuisine Connect.

Jedną z głównych nowości w Monsieur Cuisine Smart jest znaczne zwiększenie mocy. Nowa wersja jest wyposażona w nowy, mocniejszy silnik o maksymalnym poborze mocy 1200 W, w tym 1000 W do mieszania. Poprzednia wersja Monsieur Cuisine Connect miała tylko 800 W. Dzięki temu może zagnieść dwa razy więcej ciasta, podczas gdy wcześniej silnik wykazywał oznaki słabości przy tej samej ilości. Monsieur Cuisine Smart jest zbliżony do Thermomixa TM6, który ma moc 1500 W.

Ponadto do ostatecznej wersji dodano kilka automatycznych programów gotowania. Fermentacja, gotowanie na wolnym ogniu, gotowanie jajek, gotowanie wody, przygotowywanie smoothies i gotowanie próżniowe to jedne z nowych programów automatycznych.

Programom tym będzie towarzyszyć wideo-przewodnik po wybranych przepisach. Nie możemy się doczekać, by przetestować tę funkcję, która może być prawdziwym atutem.

Jeśli chodzi o asystenta głosowego Google, to aby uniknąć kontrowersji związanych z wbudowanym mikrofonem w starym modelu, firma SilverCrest dobrowolnie zdecydowała się nie wbudowywać mikrofonu w nowym modelu. W związku z tym, bezpośrednie sterowanie głosowe nie będzie dostępne w tym robocie. Zamiast tego Monsieur Cuisine Smart jest wyposażony w asystenta głosowego Google, który może być używany z kompatybilnym urządzeniem, takim jak Google Home Mini, do łączenia się z robotem. Dzięki temu asystentowi użytkownik może skutecznie sterować robotem za pomocą głosu.

Jeśli chodzi o akcesoria, Monsieur Cuisine Smart jest wyposażony w klasyczne akcesoria, czyli wewnętrzny i górny kosz do gotowania na parze, elastyczną łopatkę i ubijaczkę. Nie ma tu nic nowego, jeśli chodzi o przygotowywanie przepisów. Z drugiej strony, przepisy te mogą być spersonalizowane i dostosowane do Twoich parametrów. Ponadto bezpośrednio w robocie będzie można tworzyć listę zakupów i inne funkcje, takie jak planowanie tygodniowe czy sugerowanie przepisów.

Lidlomix opinie

Lidlomix-opinia

Opinie dostępne na różnych stronach są dobre. Wskazuje na to, że jest to dobry i tańszy zamiennik Thermomixa.

Udostępnij